Dr. Hakkı Kumuşoğlu

1986 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezuniyetimin ardından birinci basamak sağlık hizmetleri hekimi olarak üç yıl süreyle çalıştım.

1993 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitü’ sünün “Uluslararası Yöneticilik” bölümünü tamamlamamın ardından Medimiks Medikal Biyoteknoloji şirketini kurdum; 1999 yılında Türkiye’nin ilk özel genetik tanı merkezlerinden biri olan GenMer Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi’ni hayata geçirerek 2003 yılına kadar yöneticiliğini yaptım. 

Devamı

Hülya Çavdar

İTÜ Elektrik-Elektronik mühendisliğini bitirdikten sonra İÜ Uluslararası İşletme programını tamamladım. Bir süre İngiltere’de kaldıktan sonra Sabancı Holding şirketlerinden Akçansa’da göreve başladım.  Profesyonel kariyerimdeki son durağım Strateji ve İş Geliştirme Yöneticiliği oldu ve 18 senenin ardından kariyerimi bu noktada çeşitli sağlık nedenleri ile sonlandırma kararı aldım. 

Devamı

İpek Kip

Sankt Georg Avusturya Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Orta Kademe Yöneticilik’ ten mezun olduktan sonra 25 yıl boyunca Amerikan spor giyim firmalarının Türkiye ve Ortadoğu ülkelerinden konfeksiyon alımlarını yönettim. İşim gereği ABD’nin birçok eyaleti dahil Mısır, Ürdün, Türkmenistan, Bulgaristan, Romanya, Suriye, Pakistan, Hindistan gibi ülkeleri sıkça ziyaret edip, bu ülkeleri ve kültürlerini inceleme fırsatım oldu.

Devamı