İpek Kip

Sankt Georg Avusturya Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Orta Kademe Yöneticilik’ ten mezun olduktan sonra 25 yıl boyunca Amerikan spor giyim firmalarının Türkiye ve Ortadoğu ülkelerinden konfeksiyon alımlarını yönettim. İşim gereği ABD’nin birçok eyaleti dahil Mısır, Ürdün, Türkmenistan, Bulgaristan, Romanya, Suriye, Pakistan, Hindistan gibi ülkeleri sıkça ziyaret edip, bu ülkeleri ve kültürlerini inceleme fırsatım oldu.

Beslenme , inanç, yaşam sistemlerini hep inceledim ve araştırdım. Beslenme konusunda birçok menü, diyet ve detoxu kendi üzerimde denedim. Aynı zamanda yoga çalışmaları, Reiki 2. seviye ve Chopra Universitesi meditasyon seminerlerine katıldım.

2011 de Tekstil sektörü ile yollarımı ayırdıktan sonra gerçekten ilgimi çeken ruh-zihin ve beden bütünlüğünü daha iyi öğrenebilmek için International Integrative Nutrition’a  kayıt olarak Sağlık Koçluğu sertifikamı aldım. Aynı zamanda Sufizm ve Nlp üzerine çalışmalarım devam etmekte olup deneyimlerimi danışanlarımızla ve bu websitesinden paylaşabilmeyi amaçlıyorum.