Dr. Hakkı Kumuşoğlu

1986 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezuniyetimin ardından birinci basamak sağlık hizmetleri hekimi olarak üç yıl süreyle çalıştım.

1993 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitü’ sünün “Uluslararası Yöneticilik” bölümünü tamamlamamın ardından Medimiks Medikal Biyoteknoloji şirketini kurdum; 1999 yılında Türkiye’nin ilk özel genetik tanı merkezlerinden biri olan GenMer Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi’ni hayata geçirerek 2003 yılına kadar yöneticiliğini yaptım. 

 

2006 yılında Medimiks bünyesine katılan AR-GE ve Üretim Laboratuarında ve yine kurucularından olduğum, oksidatif stress ve antioksidanlar alanında AR-GE faaliyetleri yürütmekte olan OKSANTE A.Ş. bünyesinde Avrupa Birliği, Tubitak ve KOSGEB destekli çeşitli araştırma ve ürün geliştirme projelerinde yönetici ve araştırmacı olarak yer aldım.

2007-2011 yılları arasında “World Society of Anti-Aging Medicine” organizasyonunun “Anti-Aging Tıbbı” board sertifikasını aldıktan sonra, özellikle doğum öncesi tanı ve kanserlerde 'microarray' teknolojisinin uygulama alanlarında ürün geliştirmeye yönelik olan araştırmalarını son dönemde kişiye özel tıp ile oksidatif stress ve yaşlanmayla ilgili hastalıkların tanısına yönelik yöntemler geliştirmeye ve bunun klinik uygulamalarına yoğunlaştırdım, bu alanlarda çeşitli yurtiçi ve yurtdışı yayın ve bildirilerim bulunmaktadır.

Halen, “Kişiye Özel Sağlıklı Yaşam Tasarımı Programı” uygulamaları yanında; Boğaziçi Üniversitesi, İnovita Yaşam Bilimleri Kuluçka Merkezi’nde “Mentor” olarak görev yapmakta ve İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nün “Biyosağlık Bilişimi” Yüksek Lisans Programı’nda Misafir Öğretim Görevlisi olarak “Kişiye Özel Tıp’ta OMİK Teknolojileri” dersini vermekteyim. Kasım 2014 ‘ten bu yana lisanslı hekim olarak  “Metabolic Balance”  programını da programımıza eklemiş bulunmaktayım.