Hülya Çavdar

İTÜ Elektrik-Elektronik mühendisliğini bitirdikten sonra İÜ Uluslararası İşletme programını tamamladım. Bir süre İngiltere’de kaldıktan sonra Sabancı Holding şirketlerinden Akçansa’da göreve başladım.  Profesyonel kariyerimdeki son durağım Strateji ve İş Geliştirme Yöneticiliği oldu ve 18 senenin ardından kariyerimi bu noktada çeşitli sağlık nedenleri ile sonlandırma kararı aldım. 

Yeni kariyer hedefimin ilk adımını 2 yıl önce yaşam koçluğu eğitimiyle attım. Ardından İngiltere’de Richard Bandler ve Paul McKennan dan NLP ve Hipnoz eğitimi aldım. Ardından, Amerika Vanderbilt Üniversitesinden Beslenme, Sağlıklı ve Yaşam tarzı konusunda 2,5 aylık bir eğitim aldım. Bu arada Amerika ve Avusturalya gibi bir çok gelişmiş ülke okullarında beyin gelişimi ve dikkat eksikliği için zorunlu tutulan “BrainGym” konusunda eğitim aldım.

Sağlık Koçu eğitimimi ise Dünyanın önde gelen Sağlık Koçu Eğitim Kurumlarından olan Institute for Integrative Nutrition's dan aldım.

Eğitimim sırasında, 100 den fazla diyet teorisi ve pratik yaşam koçu yönetim teknikleri and inovativ koçluk metodlarını dünyanın önde gelen ve en bilinir sağlık ve kişisel gelişim uzmanlarından aldım. Öğretmenlerden bazıları Dr. Andrew Weil, Director of the Arizona Center for Integrative Medicine; Dr. Deepak Chopra, zihin-beden tıbbı alanında lider; Dr. David Katz, Director of Yale University’s Prevention Research Center; Dr. Walter Willett, Chair of Nutrition at Harvard University; Geneen Roth, daha birçok konusunda uzman araştırmacı ve beslenme otoritesi kişilerden oluşmaktadır.

Eğitimlerim tüm bunların ışğında bütünsel beslenme, sağlık koçluğu ve koruyucu sağlık üzerine gerçekleşti. Tüm bu bilgilerin yardımıyla danışanlarımıza kalıcı ve uzun süreli sürüdürülebilir bir yaşam sitili geliştirme konusunda rehberlik ediyorum.