Füsun Arsan - Gazeteci

Önce Nükhet Eczacıbaşı ’na teşekkür etmek istiyorum ,beni İpek Kip’e yönlendirdiği için.
Nükhet benim sadece pilates hocam değil canım arkadaşım, dostum ve aklına , bilgisine çok güvendiğim bir insan.
 
Geçtigimiz yaz kızım Zeyno Baran Bryza ile Fatih ve Nurten Enginsel’in bana uyguladiklari birer saatlik iki kuantum enerjisiyle karmik şifalandırma seansı  sayesinde altı aydır içinde bulunduğum depresyondan kurtulup yeniden hayat enerjisiyle dolunca itiraf edeyim biraz fazla zevk-ü sefaya dalmiştim..Keyifli yaz  sofralarinda  börekler, çörekler, pastalar darken yillardır değişmeyen kiloma benden habersiz ilaveler olmuş. Minik serçemiz Sezen Aksu’ya meydan okuyan bir buçuk metre boyumla  4 kilo bana pek bir yaradi!!! Bir kere üstüme giyecek hiçbirşey bulamaz oldum dolabimda. Filmlerde gördüğüm gibi  daha önce hiç sahip olmadiğim bir göbek ben gülerken neredeyse hop hop hopluyordu.  Üstelik hergün enaz bir yüz gram ilave oluyordu bu halime..
Nihayet sonbahar gelip de Nükhet’e derse gelince güzel hocam aklımı  başima getirdi..

“Seni ilk defa şişmanlamiş gördüm..
“Eveett..Ben başa çikamiyorum.”
“Sorun yapma..Çözeriz..Ipek Kip’e git onun yemekleriyle kısa sürede eski haline gelirsin.”

Şimdi ise ne eski hali, eskisinden çok daha formdayim.Hem de sadece üç haftada ve lezzetli yemekler ve süper lezzetli atıştırmalıklar yiyerek.
İpek Kip bir  diyetisyen değil bir beslenme uzmanı…Önce  vücudumdaki vitaminleri ve mineralleri de gösteren kapsamli bir kan muayenesi, sonra İpek’in de  hazir bulunduğu doktorla görüsme faslı.
Ve bir ay süreyle kahvaltı dahil 3 öğün yemeğin ve iki ara öğün atıştırmasının her sabah saat yedide kapıma bırakılması..
İşin benim için çok önemli ve güzel  bir yanı da yıllardır yaşadığım ve doktorların gaz ilacı vermekten başka bir şey yapamadıkları mide ve bağırsak gazlarıma  İpek ’in glutensiz yemeklerini yemeğe başladıktan iki gün sonra veda etmem oldu. 
Nedense haftada yarım kilodan fazla vermek sağliksiz olur  diye düşünen ben üç haftada dört kilo zayifladiktan sonra  hayretle gördüm ki  yorgun olmak bir yana eskisinden çok daha enerjik oldum.
Eh yaşımda kemale ermiş bir hatun olarak kilonun yüzüme yaradığını söyleyenleri de mahçup ettim galiba..Öyle yüzde çökme filan yok…Iyiyim yani..Vee  dolabımdaki bütün giysilere kavuştum.Bazıları biraz bol geliyor artik ama bu durumdan da ayrı bir keyif alınıyormuş.
Sana çok teşekkür ederim İpek Kip…
 
Füsun Arsan- Ocak 2015